Sekcje wspinaczkowe – Poznań

szkolenie_sztuczna

W tym sezonie, zajęcia odbywają się na najdłużej istniejącej poznańskiej ścianie wspinaczkowej: Climbing Spot. Sekcje prowadzone są przez dwóch zmieniających się instruktorów, w grupach podzielonych na różne stopnie zaawansowania. Zależnie od poziomu zaawansowania uczestników, uczymy się podstawowych technik wspinaczkowych lub szlifujemy już nabyte techniki, bądź też wykorzystując szeroki wachlarz technik wspinaczkowych realizujemy założenia treningu opartego na planie długoterminowym.

Sekcja wspinaczkowa dla tych, którzy zaczynają się wspinać i zależy im na tym, by od początku swojej wspinaczkowej przygody nie wpaść w pułapkę nieświadomego gruntowania niewłaściwych schematów ruchowych.

Wspinaczka, to nie do końca naturalna forma ruchowa dla człowieka, szczególnie kiedy już nie jest dzieckiem. Co za tym idzie, wielu z nas zaczynając się wspinać popełnia mnóstwo błędów ruchowych, które tym łatwiej skorygować, im szybciej się zacznie nad tym pracować. Każde zajęcia początkującej sekcji wspinaczkowej zaczynają się wspólną, poprawną rozgrzewką wspinaczkową, po której następują zajęcia właściwe. Na nich, w przyjaznej atmosferze, uczestnicy uczą się i utrwalają podstawowe techniki wspinaczkowe, które później będą fundamentem dla ich dalszego rozwoju wspinaczkowego. Grupy na tym poziomie liczą 6-8 osób. Koszt zajęć to 35zł/zajęcia.

Sekcja na poziomie “początkujący plus” to kontynuacja sekcji początkującej dla uczestników, którzy wcześniej nieregularnie uczęszczali na zajęcia. Jest to również propozycja dla tych, którzy dołączyli do nas w trakcie poprzedniego sezonu i jeszcze nie wszystkie podstawy technik wspinaczkowych mają utrwalone.

Sekcja wspinaczkowa dla tych, którzy wspinają się już od jakiegoś czasu i zdążyli opanować podstawowe techniki wspinaczkowe. Główny nacisk podczas zajęć tej sekcji, położony jest na utrwalaniu podstawowych i nauczaniu zaawansowanych technik wspinaczkowych. Kiedy zachodzi potrzeba koncentrujemy się na korygowaniu złych nawyków ruchowych. Uczestnicy średnio zaawansowanych sekcji wspinaczkowych mają również okazję zapoznać się z szeregiem różnorodnych metod treningowych. Głównie wprowadzamy je podczas zajęć w późniejszych miesiącach, kiedy to treningi realizujemy w sposób “tematyczny”- odnosząc się wprost do poszczególnych aspektów formy wspinaczkowej, takich jak siła, moc, wytrzymałość beztlenowa i tlenowa. Grupy na tym poziomie liczą 6-8 osób. Koszt zajęć to 35zł/zajęcia.

Sekcja wspinaczkowa dla tych, którzy wspinają się od kilku sezonów i większość technik wspinaczkowych nie jest im obca.

Poziom wspinaczkowy sekcji jest dość wysoki, a uczestnicy zdeterminowani do tego, by efektywnie- unikając błędów, go jeszcze bardziej podnosić. Zajęcia są mocno zindywidualizowane i stanowią część długoterminowego planu treningowego, który ustalany jest wspólnie z uczestnikami, pod kątem ich “wspinaczkowych potrzeb”. Grupy na tym poziomie liczą 6-8 osób. Koszt zajęć to 35zł/zajęcia.

Sekcje odbywające się na ścianie wspinaczkowej Climbing Spot w Poznaniu.

Godziny Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
09:00-10:30 Początkująca- zapisy przez stronę
 START 07-09-2016
16:30-18:00 Początkująca- zapisy przez stronę
 START 07-09-2016
18:00-19:30 Początkująca- zapisy przez stronę
START 06-09-2016
Średnio zaawansowana- zapisy przez stronę
START 07-09-2016
19:30-21:00 Średnio zaawansowana- START 06-09-2016 Początkująca plus- zapisy przez stronę
START 07-09-2016
21:00-22:30 Początkująca plus- START
06-09-2016
Początkująca- zapisy przez stronę
START 07-09-2016