Jacek Karolczak

Szkoła idealna dla osób rozpoczynających wspin w skałach.

Zwierz przekazuje wiedzę w bardzo prosty i przyjazny sposób. Jest jednak bardzo wymagający wobec korzystania z niej będąc już na ścianie, dzięki czemu 4 dniowy kurs “Po drogach ubezpieczonych” pod okiem Zwierza doskonale przygotowuje do samodzielnego wspinania w skałach nie tylko pod względem umiejętności związanych z asekuracją, lecz także odpowiedniego nastawienia głowy- człowiek jest pewny swoich umiejętności i ograniczeń- i przestawienia się z obiektu sztucznego na skały. Póki co uczestniczyłem w jednym kursie organizowanym przez WSPINART, lecz na pewno ponownie skorzystam z usług tej genialnej szkoły!

Kuba Z

Jeżeli zastanawiasz się nad odbyciem kursu wspinaczki, zdecydowanie polecam kontakt ze WspinArt. Instruktor posiada umiejętności dydaktyczne, oraz ogromną wiedzę którą dzieli się w odpowiedni sposób, tak aby każdy dzień był wyzwaniem, ale jednocześnie nie został przekroczony limit ‘przyswajalności’ materiału. Błędy popełniane przez kursantów są korygowane w rzeczowy sposób, spokojnie, a kiedy trzeba (i można) to i dosadnie- co daje później do myślenia i tak być powinno. Przy tym jest osobą którą fajnie jest poznać, można pogadać na wiele tematów. Podczas kursu mieliśmy ciągłą motywację do nauki, także po godzinach, oraz możliwość wieczornego skorzystania ze sprzętu. Patrząc z perspektywy ukończonego kursu nie potrafie wskazać rzeczy którą miałbym skrytykować, lub proponować poprawić, co zdaje się być dobrą, ostateczną rekomendacją.

Basia Urbańska

Świetny instruktor! Od początku czułam się bardzo bezpiecznie pod jego okiem. Wg mnie największe zalety Zwierza to bogate doświadczenie i szkolenie pogłębione refleksją i indywidualnym podejściem do jego uczestników (o które dba nawet podczas ogarniania kilku kursantów na raz).

Kładzie nacisk na technikę i myślenie, dzięki czemu każdy może się przy nim rozwijać, niezależnie od wieku i osiągnięć.

Bardzo polecam!

Małgorzata Bartkiewicz

Do pierwszego dnia kursu byłam przekonana, że wspinanie z liną w skałach mi się nie spodoba. Po kursie stwierdzam, że uczestnictwo w nim to jedna z najlepszych decyzji tego roku. Lepiej być nie mogło!

Emilia Szramka

Polecam kurs wspinaczki organizowany przez WspinArt. Instruktor (Zwierz) przekazuję wiedzę w sposób konkretny i łatwy do zapamiętania. Jego wszystko widzące oko czuwa nad bezpieczeństwem kursantów. Początkującym wspinaczom przekazuje nie tylko jak bezpiecznie się wspinać, ale przekazuje savoir-vivre w skałach. Odpowie na każde pytanie (nawet te dziwne). I zaraża pasją do wspinaczki. Na pewno skorzystam jeszcze z tej szkoły.

Tomasz Naglewski

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych we Wspinarcie w którym uczestniczyłem wraz z córką to świetne przygotowanie do samodzielnego wspinania się w skałach. Przebieg kursu, umiejętności i informacje które nabyliśmy i otrzymaliśmy dają nam poczucie pewności i posiadania uporządkowanej wiedzy zapewniającej nam bezpieczeństwo w skałach. Podejście Prowadzącego kurs Zwierza bardzo profesjonalne. Każda czynność i działanie nie tylko dostępnie i rzeczowo wytłumaczone, ale też przede wszystkim solidnie przećwiczone i sprawdzone przez Prowadzącego w praktycznych warunkach wspinaczki. Uwagę zwraca świetny warsztat Mateusza nie tylko w kwestiach związanych z samą wspinaczką (co oczywiste ), ale też w kwestiach dydaktyki prowadzonych zajęć, oraz umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych które wykorzystuje i stosuje w kontakcie z uczestnikami kursu. W pełni polecam i szczerze zachęcam do korzystania z kursów prowadzonych przez tego Instruktora.

Katarzyna Kawka-Kopeć

Pełen profesjonalizm, ogrom wiedzy, cierpliwość i dobry humor. Zwierzu to właściwy człowiek na właściwym miejscu – kursant czuje się bezpieczny w każdej sytuacji. Polecam tego instruktora !

Anna Kamińska

Polecam szkołę wspinania Wspinart ponieważ instruktor jest niezwykłe profesjonalny i z ogromnym zaangażowaniem wykonuje swoją pracę. Wspinając się byłam spokojna w każdej chwili, gdyż Zwierzu “ma oczy” w każdym zakamarku skały i widzi wszystko! Jeśli myślisz, że jesteś sam w jakimś momencie kursu to właśnie wtedy nie wiadomo skąd zjawia się ON : “hms odwrotnie”,” to nie jest wyblinka”. Z pewnością jak się szybko przekonacie Zwierzu to niesamowicie cierpliwy człowiek. Nie ocenia, tylko wyjaśnia, nie krytykuje, nie frustruje się nawet najbardziej banalnymi błędami. Właściwy człowiek we właściwym miejscu. Mnie osobiście dotknęła jego naturalna pokora i dobroć. Nie usłyszycie z Jego ust żadnej krytyki w stosunku do innych instruktorów, wspinaczy zarówno tych mało doświadczonych jak i wieloletnich. Z pewnością po kursie odejdziecie z pakietem rzetelnej, konkretnej wiedzy. Warto dodać, że Jego pomoc nie kończy się z chwilą ukończenia kursu, ale służy radą i pomocą w każdym momencie, nawet wisząc nad czeluścią ogarniając dwa zespoły jednocześnie. .Gorąco polecam!