Sekcje wspinaczkowe- Wrocław

sekcje wspinaczkowe we Wrocławiu

Sekcje wspinaczkowe we Wrocławiu

Sekcje wspinaczkowe, to cykliczne zajęcia nauki i doskonalenia specyficznej odmiany wspinaczki, jaką jest BOULDERING. Wspinaczka na ścianie boulderowej, to wspinanie na niewielkich wysokościach (do kilku metrów), nad materacami, które stanowią ochronę w razie odpadnięcia. Dzięki temu, że nie ma asekuracji linowej wspinanie jest jeszcze mniej ograniczone i możliwe w różnych płaszczyznach. Daje to możliwość skupienia się na poszczególnych pojedynczych ruchach, które często są na granicy możliwości wspinacza. Możliwe jest wielokrotne powtarzanie poszczególnych „przechwytów” i dzięki temu rozwój poszczególnych aspektów technicznych i fizycznych naszego wspinania.

Bouldering na każdym poziomie zaawansowania to znakomita zabawa i okazja do mierzenia się z grawitacją, ze swoimi słabościami, czy też do współzawodnictwa ze znajomymi. Jest to autonomiczna dziedzina wspinaczkowa, na tyle atrakcyjna, że wielu oddaje się jej na całe życie. Są też tacy wspinacze sportowi (z liną), którzy traktują boulderowanie jako formę treningu siłowego. Wplatają bouldering w złożony cykl treningowy w sezonie przygotowawczym.

Poziom początkujący to nauka w pierwszej kolejności podstawowych, a później bardziej zaawansowanych technik wspinaczkowych. To także poziom, na którym uzyskuje się największy postęp, dzięki temu, że wzrasta przede wszystkim „świadomość ciała i jego możliwości” u wspinacza. Dlatego głównym celem zajęć wspinaczkowych na tym poziomie jest doskonalenie techniki, a rozwijanie cech fizycznych odbywa się niejako „przy okazji”. Nie oznacza to jednak, że nie jest zauważalne ;).

Sekcje wspinaczkowe na poziomie średnio zaawansowanym to już zdecydowanie bardziej treningi niż sama nauka i rozwijanie techniki wspinaczkowej. Boulderowanie na sekcjach na tym poziomie polega na wykorzystywaniu tego, czego uczestnicy nauczyli się we wcześniejszym stadium swojego wspinaczkowego rozwoju i pokonywaniu trudności coraz to większych. Na tym poziomie, częściej niż wcześniej, wplatamy w trening coraz to nowe ćwiczenia siłowe. Trenujemy nie tylko na samej ściance wspinaczkowej, ale również przy użyciu specjalistycznych przyrządów i systemów treningowych, takich jak chwytotablica, campus, trening hipergrawitacyjny czy trening systemowy. Nie zapominamy jednak o treningu zaawansowanych technik wspinaczkowych.

Zajęcia odbywają się na jednym z najnowocześniejszych obiektów wspinaczkowych stolicy Dolnego Śląska- boulderowni GROTO, która mieści się przy ul. Międzyleskiej 4 we Wrocławiu.

Sekcje wspinaczkowe (boulderingowe) odbywają się w poniedziałki, na dwóch poziomach zaawansowania:
średnio zaawansowani w godzinach 19:00-21:00
początkujący w godzinach 17:00-19:00.

Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu.