Kursy wspinaczki

To szkolenia jednorazowe, stacjonarne (na ścianach wspinaczkowych) lub częściej wyjazdowe (w skałach), trwające zazwyczaj kilka dni. Podczas kursów uczestnicy wspinając się w terenie naturalnym zaznajamiają się z arkanami sztuki asekuracji. Oprócz samego wspinania wyrabiają sobie przede wszystkim umiejętności, dzięki którym po szkoleniu mogą już samodzielnie i w pełni bezpiecznie wspinać się na sztucznych ścianach jak również w skałach.

Pierwsze kroki w skałach

Jeśli masz ochotę wraz z przyjaciółmi, znajomymi, rodziną lub samemu podjąć wyzwanie zdobycia kilku ścian skalnych i nie masz ani sprzętu, ani pojęcia, jak to zrobić bezpiecznie – ta oferta jest dla Ciebie.

Zobacz więcej

Na sztucznej ścianie PZA

Wszystkim tym, którym spodobało się wspinanie na ściance i chcieliby zacząć regularnie pojawiać się na takim obiekcie, dedykowany jest kurs wspinaczki na sztucznej ścianie. Na kursie dowiesz się jak bezpiecznie trenować na ściance – unikając kontuzji i nie zagrażając innym. Nauczysz się jak łączyć przyjemność wspinania z bezpieczeństwem asekuracji i efektywnym treningiem, doskonalącym twoje umiejętności oraz szlifującym formę.

Zobacz więcej

Ze sztucznej ściany w skałki PZA

Kurs wspinaczki „ze sztucznej ściany w skałki” to oferta dla każdego, kto już od jakiegoś czasu wspina się na sztucznych ścianach wspinaczkowych z asekuracją górną (na wędkę) oraz dolną i chciałby bezpiecznie rozpocząć wspinanie w skałach- w terenie naturalnym.

Zobacz więcej

Z panelu w skały

Jest to propozycja dla wszystkich tych, którzy wspinają się już na sztucznych ścianach (zarówno z dolną jak i z górną asekuracją) i chcieliby kontynuować swoją przygodę ze wspinaniem w skałach, jednakże nie bardzo wiedzą jak się za to zabrać.

Zobacz więcej

Po drogach ubezpieczonych PZA

Jest to kurs dla każdego, kto chciałby samodzielnie i bezpiecznie wspinać się w skałach na drogach sportowych, czyli wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne, zarówno z górną jak i z dolną asekuracją. Zapewnia podstawy niezbędne do korzystania ze sztucznych ścian.

Zobacz więcej

Na własnej asekuracji – 4 dni PZA

W trakcie kursu wspinaczki skalnej nauczysz się wspinać z asekuracją linową, zarówno górną, jak i dolną. Będziesz się wspinać wykorzystując stałe punkty asekuracyjne, bądź samodzielnie osadzaną własną „protekcję”.

Zobacz więcej

Na własnej asekuracji – 6 dni PZA

Podstawowy kurs wspinaczki skalnej, zwany też kursem wspinania na własnej asekuracji, to najdłuższa i najpełniejsza forma wspinaczkowego szkolenia w skałkach. Przygotowuje uczestników do w pełni samodzielnego wspinania w rejonach skalnych oraz korzystania ze sztucznych obiektów wspinaczkowych.

Zobacz więcej

Po drogach wielowyciągowych

Jest to kurs dla każdego, kto chciałby skosztować wspinaczki na większych ścianach skalnych niż w skałkach, ale jeszcze nie w górach. Uczestnicy powinni mieć już jakieś doświadczenie we wspinaniu z dolną asekuracją ale nie muszą jeszcze być gotowi do wspinania na własnej asekuracji. Kurs daje podstawy do tego, żeby bezpiecznie i samodzielnie wspinać się na drogach wielowyciągowych, które posiadają komplet stałej asekuracji

Zobacz więcej